Home » Uncategorized » Sukienki weselne – na co uważać jesienią 2017?

Sukienki weselne – na co uważać jesienią 2017?

Ślub. Mimo że najważniejszą kreacją tego dnia będzie biała bufiasta suknia panny młodej, Ty nie możesz całkowicie odpuścić tematu! Niezależnie od tego, w jak bliskich stosunkach pozostajesz z parą nowożeńców, ani od tego, czy wybierasz się na wesele sama czy też może z kimś, powinnaś pokazać się z jak najlepszej strony, w jak najkorzystniejszym wydaniu. A nuż poznasz podczas zabawy kogoś wartego uwagi! Aby jednak poradzić sobie z tak trudnym zadaniem jak wybór odpowiedniej sukienki na wesele, musisz zaufać naszym modowym ekspertom, którzy stworzyli listę porad ślubnych tego sezonu. No więc…Do dzieła!

1. Ślubne kolory tej jesieni nie są zbyt restrykcyjne

Ta jesień jest bardzo liberalna, jeśli chodzi o barwy. W dobrym guście jest pojawić się na weselu zarówno w krwistej czerwieni, bladym pudrowym różu, motywach kwiatowych czy w różnych odcieniach brązu bądź niebieskiego. Nie wypada natomiast (ale to już kwestia tradycji i savoir-vivre’u) przyjść na wesele w czerni, która kulturowo powiązana jest z mrokiem, śmiercią i żałobą, a więc kategoriami, które daleko mają się od tak hucznej zabawy, jaką jest uroczystość ślubna.

2. Bądź elegancka, ale nie sztywna!

Oczywiście krój sukienki, jaką wybierzemy, często dopasowujemy do charakteru wesela. Przecież takie, które odbyć się ma w luksusowym szklanym hotelu w centrum Warszawy, raczej stojące niż tańczące, wymaga kreacji długiej, niekoniecznie ułatwiającej taniec i zabawy, natomiast wyglądającej poważnie i ekskluzywnie. Z kolei wesele typu wiejskiego, na które zapowiedziane są tańce, zabawy, orkiestra i wodzirej, to pole do popisu dla sukienek zwiewnych, luźnych, ale i pięknych, w których nadal będziemy wyglądać elegancko i gustownie, ale pozostawimy sobie dużo luzu i komfortu poruszania się.

trzy uśmiechnięte kobiety na ślubie

3. Odkryte ramiona to żadne faux-pas.

Czasem bywa tak, że w różnych stylizacjach możemy po prostu przesadzić. Możemy dobrać zbyt krzykliwy makijaż do zbyt bogatego stroju, albo założyć buty, które nijak się mają do reszty ubioru. Takie dylematy pojawiają się również w kwestii wyboru sukienki na wesele. Ważne jest, aby nie wyglądać zbyt pretensjonalnie, ani nie popaść w negatywną manierę. Często zastanawiamy się, czy wypada nam coś ubrać. Wszystko to jednak zależy od naszych osobistych poglądów w sferze obyczajowej. I tak odkryte ramiona, które jesienią 2017 są piekielnie modne, u niektórych mogą wywoływać zachwyt, a u innych powodować zgorszenie. Nie można jednak podchodzić do tego tak radykalnie. Warto ubrać to, w czym będziemy czuć się pewnie!

4. Wiecznie żywe kwiatowe dodatki – hit czy kit?

Kwiatowe dodatki to bardzo popularny element kreacji ślubnych (i to nie tylko w przypadku panny młodej). Wpinane w piersi lub we włosy kwiatki, wianki spoczywające na głowach, kolczyki w motywach roślinnych, kwiaty w formie wisiorków… To wszystko może stanowić albo sukces, albo przesyt i porażkę. Wszystko zależy od łączenia oraz ilości ozdób. Kwiatowe dodatki należy szczególnie polecać przy kreacjach prostych, jednolitych i niepstrokatych. Są one dobrą opcją, jeśli wybierzemy je z głową. Nie mogą wyglądać zbyt plastikowo i tandetnie – wtedy odstraszają. Tej jesieni (mimo że kwiaty do domena wiosny i lata) jak najbardziej zachęcamy do kwiatowych ozdób, choć złota i srebrna biżuteria wydają się być również na topie!

Jak widać – jesień 2017 w świecie ślubów jest bardzo swobodna. Pozwala na dowolność, ale jednak wyznacza jakieś orientacyjne ramy, w których należy się zmieścić. Pamiętaj – Twoja sukienka jest wizytówką. Pokaż się w jak najlepszej odsłonie!

Najlepsze sukienki znajdziesz na https://www.markoweubrania.com/kategoria/sukienki-spodnice