Home » Uncategorized » Czy obuwie ze skóry rzeczywiście jest lepsze?

Czy obuwie ze skóry rzeczywiście jest lepsze?

Obuwie może być zrobione z różnych rodzajów skóry. Wbrew stwierdzeniom różnych osób skóra skórze nierówna i każda z nich charakteryzuje się innymi właściwościami. Jednym z rodzajów jest skóra licowa, czyli taka, gdzie wierzchnia warstwa jest odpowiednio wyprawiona i ma gładką strukturę.

Licowanie nie tylko zwiększa estetykę wyglądu, ale również sprawia, iż buty są bardziej odporne na brud oraz wilgoć, gdyż sam proces licowania polega na nakładaniu rozmaitych mieszanek woskowych, które zwiększają ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Jednakże w związku z powyższym pielęgnacja takiego rodzaju skóry jest nieco odmienna i jeśli np. nasze buty męskie są z niej wykonane, to będziemy musieli nieco zmienić nasze przyzwyczajenia, a transport logistyka będzie prosty.

Licowane buty należy dokładnie oczyszczać wilgotną gąbką lub szmatką, po czym powinno nastąpić bardzo dokładne suszenie. Następnie nakładamy odpowiedni typ pasty, który powinien być kolorystycznie dopasowany do naszego modelu. Po rozprowadzeniu czekamy, aż pasta się wchłonie, w żadnym wypadku nie polerując substancji. Dopiero, po około kwadransie możemy nasze obuwie wypolerować szmatką lub miękką szczoteczką.

Zastosowanie się do powyższej procedury sprawi, że nasze obuwie, bez względu czy będą to buty męskie czy damskie, zostanie poddane odpowiedniej pielęgnacji, która doskonale je zakonserwuje. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się nimi przez długi czas, co jest szczególnie ważne w wypadku tych modeli, które są nam szczególnie bliskie.