Home » Uncategorized » Buty – lepiej dobrze je dobrać

Buty – lepiej dobrze je dobrać

Nasza uwaga coraz bardziej skupia się na powierzchowności. Wygląd, wbrew wszelkim sloganom, ma znaczenie. A to, że markowe ciuchy wyglądają lepiej niż te ‘z bazaru’, jest również oczywistością. Oczywiście, zdarzają się wyjątki. Jednak nie w przypadku obuwia. Dlatego lepiej wyłożyć więcej gotówki na dobrej jakości buty. To z pewnością przyniesie nam korzyść…

To przekonanie bierze się z faktu, iż większość z nas zwraca ogromną uwagę na ubiór innych osób. Zwłaszcza buty. To one świadczą o tym, jakimi ludźmi jesteśmy. Nie mówię tutaj tylko o kwestiach finansowych, lecz również osobowościowych. Bardzo istotne jest umiejętne dobieranie obuwia do okazji. To pokazuje, że wywodzimy się z kręgów, które bywa na salonach lub przygotowało się do tego, by na nich bywać.

Ponadto, brudne buty pokazują, jak bardzo roztargnieni jesteśmy. Fakt, że każdemu może zdarzyć się wejście w kałużę czy błoto, jednak są to sytuacje jednorazowe. Jeżeli ktoś nagminnie wkłada zabłocone buty, to albo jest ignorantem albo jest człowiekiem niepoukładanym, chaotycznym a często również narwanym.

To także działa w drugą stronę. Noszenie drogiego, zadbanego obuwia nie musi oznaczać osoby na poziomie. Dość łatwo rozpoznać kogoś, kto kreuje się na taką postać. Zauważają to zwłaszcza rekruterzy, którzy codziennie muszą mierzyć się z osobami, które bardzo sztucznie kreują swój wizerunek.