Home » Uncategorized » Buty dla pań w starym stylu

Buty dla pań w starym stylu

Klimaty retro stały się ostatnimi czasy modne, co widać zarówno w szeroko pojętym designie, jak i w modzie. Czerpanie inspiracji z dawnych lat nie jest niczym złym, szczególnie, jeśli ostateczny efekt będzie czymś naprawdę oszałamiającym. Kolekcja brytyjskiego producenta obuwia „Clarks”, która funkcjonuje jako „Girl about town” jest idealnym przykładem jak doskonale można wykorzystać rozmaite motywy, które popularne były wiele lat temu.

Seria ta koncentruje się na angielskim wzornictwie z lat siedemdziesiątych, dzięki czemu większość jej modeli to połączenie najnowszych nurtów z klasycznymi rozwiązaniami. Ten swoisty mariaż sprawia, że buty Clarks nabierają indywidualnego charakteru, który zdecydowanie wyróżnia je spośród wielu innych. Dzięki temu marka ta staje się bardzo rozpoznawalna, co w dobie coraz większej konkurencji jest niezmiernie istotne. Silne akcenty sprawiają, że oferta jest znacznie lepiej przyswajana przez konsumentów, dzięki czemu stają się oni dużo bardziej przywiązani do oferty danego przedsiębiorcy.

Inną cechą damskiego obuwia, które zadebiutowało w ramach „Girl about town” jest swoiste przemieszanie stylu damskiego z męskim. Jest to dość ryzykowny krok, gdyż w takim miksowaniu gatunków łatwo jest przekroczyć granicę dobrego smaku, niemniej trzeba przyznać, iż projektantom Clarks ten zabieg zdecydowanie się udał. Co prawda nie każdej klientce może spodobać się końcowy efekt, ale trzeba przyznać, że tak idealne połączenie jest oznaką niesłychanego kunsztu.