Home » Zwierzaki » Kocia Radość – konkurs na najszczęśliwszego kociaka

Kocia Radość – konkurs na najszczęśliwszego kociaka

Kot liżący łapę

Jakiś czas temu zgłębiając wiedzę o sposobach żywienia mojego kociego pupila i dostępnych na rynku karmach, trafiłem na ciekawą konkurs organizowany przez jednego z czołowych producentów kocich karm – Whiskas. Wśród właścicieli kotów, karma Whiskas opinie ma różne – jedni są nią zachwyceni, inni z kolei narzekają na jej jakość. Jak wiadomo, nie da się dogodzić każdemu. Bądź co bądź, nie karma jest tematem dzisiejszego postu, a konkurs zorganizowany przez jej producenta o chwytliwej nazwie „Kocia Radość”.

Kot wygrzewający się na słońcuZałożeniem konkursu było, aby pokazać szerszej publiczność, że kot również potrafi okazywać radość, zwłaszcza po zjedzeniu smakowitego posiłku. Uczestnicy zgłaszali więc zdjęcia swoich zadowolonych kocich podopiecznych wraz z wypełnioną ankietą i opisem reakcji futrzaka na jedną z wybranych karm marki Whiskas. Wszystkich kocich pretendentów do głównej nagrody można było oglądać na stronie konkursu. Do finału konkursu przechodziło 30 kocich zgłoszeń wybranych na stronie przez internautów, a samego zwycięzcę wybierało już jury spośród 30 finalistów. Główną nagrodą w konkursie stanowił ręcznie malowany obraz kota, wykonany na podstawie zwycięskiego, zgłoszonego wcześniej zdjęcia (o oszacowanej wartości około 1000 PLN). Ponadto wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali promocyjne kupony uprawniające do zniżki przy zakupie produktów marki Whiskas.

Akcja cieszyła się dość dużą popularnością i w trakcie trwania 8 jej edycji, zgłoszono ponad 9000 kocich zdjęć. Konkurs na bardzo podobnych zasadach zorganizowała również marka Pedigree, z tym że głównymi bohaterami były tym razem, jak łatwo się domyślić, psiaki.